Základní přehled 

12.12.2018

Zde naleznete základní informace o SCJ potřebné pro vyhledávání si informací o této církvi a také přehled českých zdrojů pojednávajících o Shincheonji, který se snažíme průběžně aktualizovat.

Shincheonji

Celý název: Shincheonji Church of Jesus, The Temple of the Tabernacle of the Testimony

Jiné názvy: Sinčchondži, SCJ, NHNE (New Heaven and New Earth)

Jejich hnutí a předsunuté organizace:

 • Mannam
 • HWPL (Heavenly Culture, World Peace, Restoration of Light - Nebeská kultura, světový mír, obnova Světla) - oficiální stránky
 • IWPG (International Women's Peace Group)
 • IPYG (International Peace Youth Group)

Činnost v Praze je skryta pod:

 • GCL (Global Christian Leadership) (fungovala v Praze, ale přestala ve chvíli, kdy před ní varovaly české křesťanské církve - viz odkaz na prohlášení níže)
 • City Church Prague (také už nefunguje)
 • biblická setkání Most (už se tak nenazývají)

Festivaly a setkání, které pořádá (často pod hlavičkou svých organizací):

 • WARP (World Alliance of Religions´ Peace - Světová aliance míru mezi náboženstvími) - podzimní summity náboženských vůdců v Koreji

Odkazy na české weby či články s informacemi o SCJ:

Článek iDnes informující o Shincheonji na podkladě demonstrace na Václaváku (autor: Jakub Heller, 16.3.2018): zde

Rozsáhlejší článek o Shincheonji v časopise Dingir, nazvaný "NOVÉ NEBE NA ZEMI" (autor: Zeněk Vojtíšek, březen 2015): zde

Prohlášení ČEA (Česká evangelikální aliance) a KMS (Křesťanská misijní společnost) k činnosti hnutí Sinčchondži pod značkou Global Christian Leadership zde (celé prohlášení, tj. původní z r. 2015 + aktualizace z r. 2018 zde) (autor: ČEA, 1. 3. 2018)

Prohlášení Vysokoškolského katolického hnutí Praha zde (autor: VKH Praha, 10. 5. 2018), opětované varování zde (9. 5. 2019)

Osobní zkušenost s SCJ a Global Christian Leadership na stránkách Společnosti pro studium sekt a nových náboženských hnutí zde a zde (stránky neuvádí autory svědectví)

Články o SCJ v Náboženském Infoservisu: Misie církve Sinčchondži (Zdeněk Vojtíšek, 7. 9. 2017), Církev Sinčchondži uspořádala v Praze veřejnou akci (Zdeněk Vojtíšek, 6. 2. 2018), Církev Sinčchondži má už i své české oponenty (Zdeněk Vojtíšek, 8. 2. 2018), Korejské církve v Česku (Zdeněk Vojtíšek, 22. 2. 2018), Korejská náboženská organizace HWPL začala působit i v Česku (Zdeněk Vojtíšek, 8. 3. 2018), Promoce církve Sinčchondži se účastnilo více než 40 Čechů (Zdeněk Vojtíšek, 6. 6. 2018), O misii církve Sinčchondži podruhé (Zdeněk Vojtíšek, 26. 8. 2019).

Blog "Šošoni", informující o základních principech fungování SCJ zde (autor neznámý, uveden pouze mailový kontakt)

Článek v Katolickém týdeníku "Korejská sekta láká i mladé katolíky" (autor: Tomáš Kutil, 13. 6. 2018) zde

Na zvýšenou činnost SCJ reaguje i Komunitní centrum Matky Terezy (odkaz zde, 2. 10. 2019) a další. 

Krátký, ale výstižný přehled a varování vydané Odborem pro vzdělávání při Radě církve bratrské ke stažení zde (autor: D. Beňa, 4. 10. 2019).


Kdo je v čele SCJ

Man Hee Lee

 • rozhovor s ním (bohužel víceméně v korejštině, protože anglickému překladu jde špatně rozumět)

Nam Hee Kim

 • je předsedkyní IWPG
 • rozhovor pro South South News o světovém míru (video)