SCJ v ČR

Aktuálně: Shincheonji mění strategii působení v ČR!

 Shincheonji je od 15. 2. 2021 v Čechách oficiálně zapsaným spolkem. Aktivita skupiny přechází do fáze snahy o pozitivní obraz u veřejnosti (aktivita "za světový mír", mezicírkevní spolupráce, dobrovolničení) a očištění svého jména. Budeme se snažit situaci sledovat a stránky co nejdříve přizpůsobit. Pro nejaktuálnější informace doporučujeme tyto stránky: www.shincheonjibezprikras.info


Místa působení

V ČR působí Shincheonji pouze (alespoň jak je nám zatím známo) v Praze. Zde má dvě centra - na Palmovce a v Karlíně. 

Nábor nových členů provádí na frekventovaných místech poblíž těchto center, tedy většinou na metru B - Karlovo náměstí, Národní třída, Anděl, Náměstí republiky atd.

Akce SCJ v Praze:

Remember Koo Ji In 3.2.2018 (facebooková událost, facebooková skupina)

O této akci informoval také článek na iDnes (ke kterému se dostanete po kliknutí na obrázek).


SCJ v médiích

Podobně jako v jiných zemích, i v České republice se Shincheonji snaží proniknout do médií tím způsobem, že obesílá redakce svými texty či přímo redaktory navštěvují s žádostí, aby vydali jejich text. Také jsou velmi aktivní ve vydávání placených zpráv, protextů, prostřednictvím ČTK. Protexty jsou neautorizované zprávy, nejsou součástí zpravodajské služby, ale na neinformované čtenáře tak bohužel mohou působit. První takový protext, z roku 2019, k nalezení zde. Byla to první větší veřejná prezentace Shincheonji v České republice, vzhledem k faktu, že k demonstraci z února 2018 se nepřihlásili. Podobné zprávy se objevily i v médiích ostatních zemí, vždy je však autorem přímo Shincheonji (například zde, zde, zde). 

Širší přehled i s označením zaplacených zpráv naleznete zde. Poměr zaplacených zpráv k nezaplaceným o strategii církve dobře vypovídá.

 

© 2018 SCJ Info
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!